Historie

Jak to začalo

V letech 1960 až 1965 byla v Mladé Boleslavi v sousedství původního závodu AZNP postavena zcela nová automobilka vybavená moderními výrobními technologiemi, které dávaly možnost výroby až 100 000 nových osobních vozů Škoda 1000 MB ročně. Tím se stala auta dostupnější a i v obci Vyskeř začal narůstat počet majitelů aut.

V roce 1966 se ve Vyskři jel poprvé oficiální závod automobilů do vrchu, který byl pořádán jako propagační i náborová akce pro získání nových příznivců automobilového sportu a pro ověření zručnosti v jízdě do vrchu. Závod pořádal AMK Doubrava spolu s AMK Škoda Mladá Boleslav.

Vyskerske zavody automobilu do vrchu

Založení Automotoklubu Vyskeř

Tyto události inspirovaly v roce 1967 vedení obce a v krátké době byla ustavena přípravná skupina. V době socialismu nebyl vznik takové organizace z hlediska povolení jednoduchou záležitostí, nicméně nakonec se po vyřízení administrativy a splnění podmínky založení základní organizace Svazarmu v obci vše podařilo. Pod názvem ZO Svazarmu - Automoto klub Vyskeř vznikla 19. 8. 1967 naše organizace. V roce 1990 automoto klub opustil Svazarm a stal se součástí Automotoklubu ČR. Zde je pobočným spolkem pod názvem Automoto klub Vyskeř v AČR doposud. 

Stručný souhrn aktivit AMK Vyskeř v letech 1967 až 2021 si přečtěte v tomto dokumentu:

Historie AMK Vysker